Eu sunt crestin
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum crestin
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Sambata seara, AS organizeaza Seara pentru tineri. Sunt invitati toti tineri si cei care se simt inca tineri pe str. Pargarilor nr. 2, Sector 2, la orele 18.Va asteptam in Domnul!
AS organizeaza Seara de Film Crestin in fiecare Miercurea, la orele 19. Asteptam pe toti acei care doresc sa se destinda intr-o admosfera crestina pe str. Pargarilor nr. 2, Sector 2, Bucuresti! Pacea Domnului!
Calculator CO2
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Stanca Mantuirii Tracker
dd
www.CharityGift.ro - ajuta cu un singur click
Felicitari Stanca Mantuirii .
Intercer 2.0 - Mai aproape de cer
Add Link - Suggest Link - Submit URL Directory
Forum

 

 Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 329
Localizare : Cluj - Bucuresti
Data de inscriere : 14/10/2008

Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers Empty
MesajSubiect: Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers   Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers Icon_minitimeMier Oct 15, 2008 8:02 pm

Discutii Laughing


Ultima editare efectuata de catre Admin in Mier Dec 03, 2008 10:13 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://eusuntcrestin.forumgratuit.ro
Vladushka

Vladushka


Numarul mesajelor : 8
Varsta : 31
Data de inscriere : 15/10/2008

Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers Empty
MesajSubiect: Re: Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers   Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers Icon_minitimeJoi Oct 16, 2008 3:55 am

Uoofff... ce pot sa spun eu despre prietenia intre crestini.. Mi se pare k prieteniile crestine sunt de cea mai lunga durata Wink In biserica poti gasi dragoste sincera, si chiar daca crestinii uneori mai gresesc, crede-ti-ma, oricum in lume e mai rau. Important e ca noi sa fim cinstiti si sa ne iubim unii pe altii precum ne-a invatat Iisus Smile
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 329
Localizare : Cluj - Bucuresti
Data de inscriere : 14/10/2008

Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers Empty
MesajSubiect: Re: Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers   Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers Icon_minitimeSam Oct 18, 2008 6:50 pm

Prietenia între tineri...asta depinde la ce vârstă ne raportăm...
Dacă ne raportăm la cei cu vârsta ...14-16 ani...Atunci începe formarea adolescentului ca adult, atunci se formează rădăcinile...Rebeliunea este în floare, la fel şi incertitudinea...
Dacă ne raportăm la cei cu vârsta...16-18...Este perioada formării personalităţii tânărului urmată de crizele de identitate...Aici prietenile legate în această perioadă sunt de durată scurtă, deoarece tânărul nu ştie ce vrea, de unde vrea, unde să meargă.
Perioada de 18 ani este pentru mulţi TREZIREA la realitate...uneori cam dură pentru unii, uneori cam "roza" pentru alţii.
Prietenia este importantă pentru orice tânăr fie ea de durată scurtă sau lungă.
Tinerii lega prietenii .. pentru a nu fii singuri şi pentru a nu simţi singurătatea...
Pentru cei care nu-l cunos pe Isus prietenia este un avantaj, un suport în caz de necaz, rareori este o prietenie bazată doar pe adevăr şi încredere. Cei care îl cunosc pe Isus îşi iubesc prietenii şi sunt sprijin în necaz..
Un creştin adevărat este : "Prietenul adevărat care iubeşte oricând şi în nenorocire ajunge ca un frate" - adaptare Proverbe 17:17 - şi " Cine acopere o greşală, caută dragostea" - Proverbe 17:6a

Fiecare îsi tratează prietenii aşa cum crede el de cuvinţă
Sus In jos
https://eusuntcrestin.forumgratuit.ro
julia_myjesus

julia_myjesus


Numarul mesajelor : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/10/2008

Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers Empty
MesajSubiect: Re: Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers   Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers Icon_minitimeVin Oct 31, 2008 5:16 pm

ce ziceţi de copii -Emo?
Sus In jos
andrei twix

andrei twix


Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 19/10/2008

Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers Empty
MesajSubiect: Re: Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers   Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers Icon_minitimeLun Noi 17, 2008 8:42 pm

nu exista copii emo aia se numesc pochemoni:))Smile)
Sus In jos
valentin_dumitru2007
Moderator
valentin_dumitru2007


Numarul mesajelor : 53
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/10/2008

Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers Empty
MesajSubiect: Re: Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers   Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers Icon_minitimeSam Noi 22, 2008 4:31 pm

Eu zic ca sunt coplesiti de emotii si le vin rau de la inima.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers Empty
MesajSubiect: Re: Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers   Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers Icon_minitime

Sus In jos
 
Prietenia intre tineri...Friendship between teenagers
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Eu sunt crestin :: Tinerii...The young people... :: Tinerii...The young people-
Mergi direct la: